Взуття - це та частина гардероба, яка піддається максимальному впливаю при носінні. Іноді ми її штовхаємо, черкаємо, піддаємо вологи та холоду. І нам дуже не приємно, коли недавно куплена пара елегантних туфель швидко виходить з ладу або за своїм виглядом починає нагадувати кімнатні тапочки.
А вся справа у тому, що за взуттям потрібно правильно доглядати, а також враховувати чинники, які руйнівно позначаються на ній. Найбільшому такого впливу, взуття піддається в демісезонний період, коли на вулиці підвищена вологість. У цей період взуття може розмокнути: матеріали та нитки набухають, розмочується клей і вона ставє вразливою до деформації.
Різні матеріали - відповідно, різний догляд за ними, давайте розглянемо як доглядати за взуттям яке найбільш часто зустрічається по типу матеріалу.
Таке взуття важко відновлювати, тому не купуйте його для повсякденного носіння. Уникайте подряпин та потертостей, сильних впливів вологи та холоду. Також при догляді уникайте використання не профільних засобів, що може привести до зміни структури або помутніння глянцю.
Очищати лаковане взуття від пилу та бруду слід м'якими ганчірками, при необхідності попередньо розмочивши забруднення. Для шліфування можна використовувати спеціальні засоби, вазелін, гліцерин або касторове масло.
Замшеве (також з нубуку) взуття м'яке і зручне, на ній немає полірованого шару, який може зморшкти та облізти. Однак поверхня замша пухка і таке взуття слід ще перед першим одяганням обробити спеціальним спреєм, який вбирається в поверхню та зчасом захищає від бруду, вологи та снігу. Замшеве взуття очищається в сухому стані, для цього знадобиться пориста губка та спеціальна очисна піна. Важко виведені і жирні плями очищаються щіткою з каучуковими зубцями, яка зазвичай з іншого боку має креповую щітку "гребінця" для завершення. При необхідності, можна використовувати фарбу-аерозоль, яка допоможе відновити колір та зміцнити просочення.
Постарайтеся щоб взуття не намокала, а якщо це сталося, то залиште її у будинку до повного висихання по можливості скориставшись іншою парою.
Не використовуйте засоби (особливо силіконові щітки) для швидкого очищення бруду або пилу. В іншому випадку, силікон з брудом глибоко вбереться і його надалі буде дуже важко відмити.
Не слід дуже старатися з хімією - натуральна шкіра повинна дихати.
Шкіряна підошва - не те, що потрібно в зимовий період, якщо вам доводиться часто пересуватися на вулиці, купіть взуття з гумовою підошвою, бо вулиці часто посипають сіллю, яка просто роз'їсть шкіру.
Не варто сушити мокре взуття на батареї біля каміна або в іншому теплому місці.
Дороге взуття, краще зберігати в колодках, так вона збереже свою форму. При цьому, її не можна зберігати в поліетиленових пакетах.
Взуття зі штучної шкіри слід протирати вологою ганчіркою або м'якою губкою.
На взуття зі штучної шкіри не завдають крем та не використовується щітка.
Гумове взуття не слід залишати брудним, так як бруд може руйнувати гумовий матеріал. Мити гумові чоботи або калоші потрібно холодною водою, після чого насухо витерти.
Гумове взуття не можна сушити у теплих джерел, від цього матеріал може грубіти та тріскатися.
Гумовим чоботам можна повернути блиск, пополірувавши їх рослинною олією.
Щоб гумове взуття не було постійно вологою, одягайте під них шкарпетки з натуральних тканин, які можуть вбирати вологу.
Для легкої чистки тканинного взуття можна використовувати суху щітку або злегка вологу ганчірку. Підошву можна вимити губкою або ганчіркою.
Спортивне взуття з тканини можна прати вручну, а деяку в пральній машинці. Для деяких типів тканин можна використовувати засіб для чищення, яке підбирається індивідуально.
Для ручного прання взуття з тканини добре підходить господарське мило.
Текстильне взуття замочувати не можна, інакше вона розбухне.